Nová Biokuchařka

Nová biokuchařka Hanky Zemanové

Původně jsem jen chtěla zaktualizovat mou první knihu, Biokuchařku Hanky Zemanové, která vyšla v roce 2005. Za poslední léta jsme ale doslova zaplaveni informacemi o tom, co je zdravé a co není, a velmi často si ty informace protiřečí. A tak z postupných aktualizací vznikla úplně nová kniha, která má i větší rozsah, protože některá témata vyžadují hlubší vysvětlení pro pochopení širších souvislostí. V knize najdete aktuální informace o biopotravinách, nových výživových trendech i ekologickém zemědělství. Prozradím, kam jsem se ve výživě za posledních deset let sama posunula a co doma ráda vařím. Představím vám zajímavé ekofarmáře a významné ekologické projekty. Do knihy jsem přizvala i několik celostních lékařek a společně Vám nabízíme různé úhly pohledu na nové trendy ve výživě (např. raw, bezlepková strava, superfoods apod.). Věřím, že tak získáte inspiraci k tomu, jak se vyznat v řadě protichůdných informací o zdravé výživě a jak si vytvořit vlastní názor.
Můj přístup je v souladu se zdravým selským rozumem a díky novým receptům vám bude zdravé vaření připadat jednoduché a přirozené.
Z knihy se dozvíte, jak můžete obohatit jídelníček a začít používat opomíjené, přitom však skvělé potraviny, jako jsou luštěniny, hlavně cizrnu, fazole, červenou čočku, loupané mungo, plnohodnotné obiloviny, jako jsou jáhly, čirok, jednozrnka, špalda, pohanka, či netradiční, na českém trhu nové a bezlepkové mouky, jako například mouku z červené čočky či žlutého hrachu. Připravila jsem pro vás přes 80 nových receptů.

Nová biokuchařka je tak díky zcela unikátním informacím a novým receptům určena i Vám, kteří už původní vydání Biokuchařky máte doma.
 
V receptech je mnoho bezlepkových, vegetariánských i veganských pokrmů, ale nevyhýbám se ani kvalitnímu biomasu. Vyzkoušejte naší oblíbenou letní cuketovo-jahelnou koprovku, boršč s cizrnou, čočkový burger, placky z hrachové mouky, bezlepkové cookies, ječné lívance, nebo třeba biokuře na kurkumě podle výborného šéfkuchaře a nutričního terapeuta Davida Šaška (je členem Aliance výživových poradců), který se mnou na některých, zejména masových receptech spolupracoval.

Koupit knihu

 

 

Biokuchařka vyšla v roce 2016 v nakladatelství Smart Press

ISBN: 978-80-87049-86-0
Formát: 210 x 220 mm   Vazba: pevná   Provedení: celobarevné  Počet stran: 180