O knihách řekli

Snažím se jíst zdravě, i když je to někdy trochu honička! Nejraději jsem v kuchyni se svou dcerou Annou, která umí vařit z naší rodiny rozhodně nejlépe a také umí šikovně "recyklovat" některé suroviny. Když někdy něco neděláme úplně správně - podíváme se na sebe: "Co by tomu asi řekla Hanka?" Obě její bio-knihy mají totiž v naší knihovničce i v mysli velmi významnou pozici.

Pavel Maurer, milovník dobrého jídla

Knížky Hanky Zemanové mají magickou přitažlivost. Mě zasáhly definitivně. Rázem jsem se stala biokuchařkou… aspoň tedy na chvíli nebo občas. Magickou přitažlivost má totiž hlavně Hanka – je nekonečně vlídná, ohleduplná, nic nikomu nezakazuje, nepřikazuje, jen doporučuje.. To všechno se pak pochopitelně dostává i do jejích knih. Píše lehce, její recepty a rady jsou srozumitelné a vyzkoušené. Ale i bez kuchařek, prostě jen tak, mám Hanku strašně ráda.

Dita Pecháčková, kulinární publicistka

Bio kuchařky Hanky Zemanové, patří k mým nejoblíbenějším kuchařským knihám, které u nás vyšly. Zejména „BioAbecedář“ je pro mne obrovským zdrojem informací o potravinách a výživě vůbec. Mám v něm asi milion záložek pro rychlejší orientaci a velmi rád si v něm čtu. Doporučil bych ji určitě jako povinnou četbu do každé domácnosti a do té s malými dětmi obzvláště :)

David Šašek, šéfkuchař Aria

Základní příručka pro všechny, kdo se zajímají o kvalitu potravin a zdraví. Úžasný, praktický a nádherně zpracovaný rádce pro zdravé nakupování, vaření i jezení. Kniha encyklopedicky vysvětluje jednotlivé potraviny a potravinové skupiny nejen pohledem obsahových látek, ale i jejich působení podle mnoha tradičních léčebných systémů. Bonusem navíc jsou zdravé vyzkoušené recepty a rady, kde nakoupit sezónní a čerstvé potraviny. Texty v této knize jsem sama recenzovala, doplňovala jsem i některé odborné části. Spolupráce s Hankou si moc vážím, považuji ji za předního experta na problematiku biopotravin u nás a obdivuji, s jakou pečlivostí dala dohromady obrovské množství informací, které kniha nabízí. Knihu pravidelně doporučuji všem svým klientům.

Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a výživu

Líbí se mi, ze Hanka Zemanova hledá a vymýšlí zdravé recepty, to je v dnešní době důležité a myslím, že to i díky ní umí ocenit spousta lidi, kteří si do nedávna ještě mysleli, ze pohanka patří tak maximálně do babiččiných pohádek. A to je druhá věc, která se mi líbí: že suroviny, ze kterých ty recepty jsou, do naší kuchyně historicky patří, jsou zdejší. Je to prostě návrat nejen ke zdravému životu, ale i ke zdravému rozumu:)

Pavlína Blahotová, Šéfredaktorka časopisu Nove proměny bydleni a Krásný venkov

Bioabecedář je skvělá kniha. Myslela jsem si, že v Bio kuchařce bylo řečeno téměř vše, ale opět  mě Hanka překvapila. Pokaždé v obsahu najdu něco dalšího, co mě zaujme a co mohu zahrnout do svého života. Díky za tuto "bio bibli”

Kateřina Winterová, herečka

Knihy Hanky Zemanovej mám rada, pretože celkom prirodzene inklinujú k prírode a k šetrnému zaobchádzaniu s ňou. Tie najkvalitnejšie potraviny pre nás sú napokon vždy lokálne a vyrobené v súzvuku s tým, čo nám príroda ponúka. Takto sa stravovanie podľa Hanky dostáva do veľmi dôležitého ekologického kontextu. Okrem toho je mi sympatikcé, že kontroverzné témy ako napríklad mlieko, alebo sója, popisuje z rôznych relevantných pohľadov a je na každom z nás, aby si vybral , prípadne aj na základe toho pochopil , ako sme všetci rôzni. Čiže žiaden teror a hrozby, ale slobodný prístup k čitateľovi. Ako čitateľ za toto všetko úctivo ďakujem. :o)

Adéla Banášová, moderátorka

Paní Hanka a její knížky jsou pro mně nejdůležitější nejen v kuchyni, ale i v moji práci v lékárně, kde lidem doporučuji její supr knížku Bioabecedář a lidé jsou opravdu překvapení, že existuje takto dobře napsaná kniha, je to pro mě Bible vaření a recepty jsou opravdu vynikající.

Daniela Havlíková, maminka a lékárnice z Ostravy

Vaříme rádi, vaříme klidně pro 20 lidí, vaříme často a hlavně vaříme z primárních surovin. Vždy, když nám chybí nějaké informace, co je k čemu dobré, jaký je vhodný postup a na co nezapomenout, saháme na jedno jediné místo v kuchyňské knihovně. Bioabecedář Hanky Zemanové zatím nikdy nezklamal.

Jitka a Jan Kořínkovi, Bytová restaurace Ke Kořenům

Tato kuchařka je nádhernou dárkovou publikací typu kuchařských bestsellerů Jamieho Oliviera.

Jana Doležalová,

Biokuchařka Hanky Zemanové snese bez problémů srovnání s excelentními německými kuchařkami. V roce 2005 byla kuchařka Zemanové na trhu zjevením z hlediska obsahového, grafického i jazykového.

Petra Pospěchová,

Biokuchařka je skvěle napsaná, díky ní jsem výrazně změnila svůj způsob stravování a cítím se výborně. Recepty, které jsem vyzkoušela, jsou vynikající.

Hanka N.,

Nejúžasnější na těchto knihách je, že člověk nemá pocit méněcennosti pokud okamžitě nenajede na 100% biopotraviny. Naopak, cítím se vždy povzneseně, když zavádím něco nového „bio-zdravého“ do jídelníčku a mám dobrý pocit, že pomalu a jistě to prostě půjde

Simona K,

Biokuchařka Hanky Zemanové mi pomohla se zorientovat ve světě biopotravin a zdravého životního stylu. Konečně jsem porozuměla všem těm záhadným názvům biopotravin, kniha mi dodala odvahu k vyzkoušení i méně známých surovin. A ty recepty opravdu fungují!

Alena V.,

Vypůjčila jsem si v knihovně obě Vaše knihy a přelouskala jsem je takřka jedním dechem. Určitě si je chci co nejdříve pořídit, protože mě moc nadchly. Něco jsem už i uvařila, ale kromě cenných informací a bezva receptů jsou obě knížky taky vyloženě pastva pro oči a balzám na duši, - za to vše díky! :)

Martina V.,