BioAbecedář Hanky Zemanové

BioAbecedář vznikl jako pokračování mé první knihy Biokuchařky. Několik let jsem shromažďovala velké množství otázek, které jsem dostávala od čtenářů a čtenářek a mým záměrem bylo v BioAbecedáři na všechny odpovědět. Řadu let jsem dávala dohromady výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků a srovnávala pohledy západní i čínské dietetiky, názory ajurvédy i makrobiotiky. Snažila jsem  se nabídnout vám  různé pohledy, abyste se vy sami mohli zorientovat, nepropadli snadno nějakému extrémnímu výživovému směru a drželi se zdravého selského rozumu! Na odbornost po celou dobu dohlížela a knihu recenzovala přední odbornice na zdravou stravu, skvělá žena a maminka tří dětí, Margit Slimáková.

Mám radost z toho, že kniha je na vysoké odborné úrovni, zároveň ale psaná jazykem srozumitelným všem. Hned po vydání knihy ji média začala nazývat „bio-biblí“, mnozí výživoví poradci ji doporučují svým klientům, je skvělým rádcem pro všechny prodavače zdravějších potravin. Dostávám krásné maily i ze školních jídelen, kde podle BioAbecedáře zkouší úspěšně zařadit některé zdravější suroviny. A hlavně je to základní a komplexní příručka pro všechny, kteří se zajímají o kvalitu potravin a zdraví…. ideální dárek nejen na Vánoce!


 

 

V BioAbecedáři najdete odpovědi nejen na tyto otázky:

Co je špaldová mouka a jak ji používat?
Jaký je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným pečivem? Je kváskový chleba zdravější?
Proč je biokuře dražší? A je opravdu i lepší?
Jaké sladkosti jsou pro děti nejvhodnější?
Jak uvařit luštěniny, aby vás nenadýmaly
Proč dávat dětem na svačinu ořechy a vyhýbat se sladkostem?
Jak rozpoznat a nakoupit nejkvalitnější mléko, maso či zeleninu?
Je zdravější máslo nebo margarín? A co je to přepuštěné máslo?
Jíst, či nejíst maso?
Co je to bedýnkování a kde najít svého farmáře?
Čím vším se dá sladit místo cukru a jak?
Co je to  quinoa, cizrna, kamut, rýžové mléko či konopný olej?
Jsou biopotraviny opravdu zdravější?

Na jaké recepty se můžete těšit:
Vyzkoušejte třeba čočkovo-dýňovou polévku, rajčatovou polévku s quinoou, cizrnu s rajčatovou omáčkou, špaldovo-ořechové halušky, pomazánku z červené čočky, těstovinový salát s uzeným tempehem,  pohankovo-špaldové palačinky s cibuládou nebo třeba jahelné bramboráky se lněným semínkem, bezlepkové lívance,  špaldovo kukuřičný koláč s ovocem, švestkovo-mandlové kuličky …..

 

BioAbecedář vydalo nakladatelství Smart Press v roce 2011
ISBN: 978-80-87049-30-3  Formát: 210 x 220 mm Vazba: pevná  Provedení: celobarevné  Počet stran: 440